Szkolne Koło Wolontariatu działa w naszej szkole od września 2016 roku.
Opiekunami są panie Martyna Szulc - Moric i Beata Barteczko.
Akcje, w których bierzemy udział:
- Paragony Pomocy - zbiórka paragonów, które nasi wolonatariusze skanują do aplikacji Pan Paragon. Czym więcej paragonów uda nam się zeskanować, tym więcej pieniędzy zostanie przelane na wybraną zbiórkę na stronie siepomaga.pl Nasi wolontariusze zdecydowali się pomóc naszej absolwentce, Ewie Kłos (https://www.siepomaga.pl/ewa-klos). W akcji bierzemy udział już drugi rok i liczymy na Waszą dalszą współpracę.
- Góra Grosza - ogólnopolska akcja charytatywna, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zbiórka drobnych monet (od 1 grosza wzwyż), które zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną – w pieczy zastępczej. Każdy grosz ma znaczenie i może realnie wesprzeć potrzebujących!
- Szlachetna Paczka - to ogólnopolska akcja charytatywna, w której wolontariusze łączą darczyńców z rodzinami w trudnej sytuacji. Darczyńcy przygotowują paczki dopasowane do realnych potrzeb konkretnych osób, a pomoc trafia bezpośrednio do wybranych rodzin przed świętami.
- kwesta na cmentarzu 1 listopada - wolontariusze zbierają pieniądze do puszek, a zebrane środki przeznaczane są na wsparcie działalności Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży










